
Osram CAX
$36.08
SKU
L045201
| Weight | 0.050000 |
|---|---|
| Technology | Halogen |
| ANSI Code | CAX |
| Watts | 50W |
| Volts | 120V |
| Finish | CLEAR |
| Base | BA15D / DC BAYONET |
| LCL | 1.36" LCL |
| Shape | T4 |
| Lumens | 750L |
| Life | 250H |
| Type of Filament | CC2V |
| Filament Position | UNIVERSAL |
Compatible Devices
Manufacturer
OEM Part Number
Device Type
Product Description
American Optical - 11082
American Optical - 1215
American Optical - 1217
Bausch & Lomb - 71-37-01
Bausch & Lomb - Accuchart
Burton - 5000
Marco - 6006
Mole Richardson - 23541 (Mole Facal Spot) 50W
Mole Richardson - 280108 (Mole Focal Spot) 50W
Mole Richardson - Mole Focal Spot 50W
Topcon - CP-5D
Attachments
Product Reviews
Write Your Own Review





