
6.5V Miniature Bulb 1460X
$22.60
SKU
L004091
| Weight | 0.050000 |
|---|---|
| Technology | Incandescent |
| Watts | 17.8W |
| Volts | 6.5V |
| Finish | CLEAR |
| Base | P30D / DC PREFOCUS |
| LCL | 1.252" LCL |
| Shape | S8 |
| Life | 100H |
| Type of Filament | C6 / SINGLE COIL TRANSVERSE FILAMENT |
Compatible Devices
Manufacturer
OEM Part Number
Device Type
Product Description
Generic 1460X
Mira - Mira Indirect P44002
Attachments
Product Reviews
Write Your Own Review





